Hírek

FINA 2017 Budapest

2017. július 14.

A szinkronúszás versenyszámainak július 22.-ig a festői környezetű Városliget ad otthont.

RÉSZLETES PROGRAMLEÍRÁS

Július 19. kedd Csapat szabadprogram:

Méltón koronázta meg teljesítményét a magyar válogatott a Városligetben. A szinkronúszó csapatok szabadprogramjának selejtezőjében sportolóink a 16. helyen végeztek, de semmi okuk a csalódottságra. Döntőbe ugyan nem jutottak, de a 78,3333 pontjuk elismerést váltott ki mindenkiből. A csapat szabadprogramban is megmutatták versenyzőink hogy tudnak még jobb kűrt futni, túlszárnyalták technikai kűrjük 76,9-es pontszámát! És ez még csak a kezdet, a magyar szinkronúszás óriási fejlődésen ment át! Gratulálunk a lányoknak kitartó, kemény munkájukhoz, Natalia Tarasova Szövetségi Kapitánynak, Árkovics Petra és Tringer Sára Szövetségi Edzőknek és az egész szakmai stábnak akik szakértelmükkel hozzájárultak sportolóink nagyszerű teljesítményéhez!

Ami a selejtező végeredményét illeti, a meglepetés ezúttal is elmaradt:az oroszok ismét bizonyították, hogy nincs határuk, ezúttal 96,8000 pontot kaptak.Kína végzett a második helyen, ők 94,3667-et kaptak a kűrjükre. Ukrajna jutott tovább a harmadik helyen, 92,9000 ponttal.

Július 18. kedd Duó szabadprogram:

Kiss Szofi és Schwarcz Anett páros szabad kűrben ugrottak a medencébe, és fantasztikus 79.8333-as pontszámot szereztek. A 43 fős mezőnyben előkelő huszadik helyen végzett a magyar páros. Szinkronúszó válogatott sportolóink napról-napra magasabb pontszámot szereznek adott versenyszámban, és ismét fantasztikus hangulat fogadta őket a városligetben.

Július 17. hétfő Szóló szabadprogram:

A 32 fős mezőnyben Kiss Szofi –aki a nyitónapon hatalmas sikert ért el azzal, hogy egyéni technikaiban a 13. helyen végzett, ezzel épphogy lemaradt a döntőről – tizenhetedikként mutathatta be kűrjét. A 22 éves magyar versenyző a Quimby Most múlik pontosan című számának a Csík zenekar által feldolgozott változatára mutatta be kűrjét. Ez tökéletes választásnak bizonyult, hiszen a publikum másfél perc után a dal ütemére folyamatos tapsba kezdett, s az utolsó pillanatokig így bíztatta Kiss Szofit. A magyar versenyző 79,400 pontot kapott gyakorlatára, amivel végül a 17. helyen zárt. A selejtezőben – ahonnan a legjobb 12 jutott a fináléba –a Budapesten már két aranyérmet nyert orosz Szvetlana Kolesznyicsenko zárt a legmagasabb pontszámmal (95,500).

Július 17. hétfő: Vegyespáros, technikai döntő:

Óriási meglepetésre a Manila Flamini, Giorgio Minisini kettős nyerte a szinkronúszó vegyespárosok technikai döntőjét a budapesti vizes világbajnokságon hétfőn. Az olasz duó mindössze három századdal kapott több pontot, mint az ezüstérmes orosz páros.

1. Olaszország (Manila Flamini, Giorgio Minisini) 90,2979 pont
2. Oroszország (Mihaela Calanca, Alakszandr Malcev) 90,2639
3. Egyesült Államok (Kanako Kitao Spendlove, Bill May) 87,6682

Július 16. vasárnap Csapat technikai gyakorlat: A világbajnokság harmadik napján, este hét órától kezdődött a csapat technikai kűr versenyének selejtezője, melyen válogattunk tizedikként ugorhatott a vízbe. A mieink az előkelő 15. helyen végeztek, ami ugyan nem egy kiemelkedő helyezés, de a 2013-as barcelonai 20. hely után nagy előrelépés. Az 5000 néző befogadására alkalmas helyszínen, teltház várta szinkronúszás egyik le

glátványosabb produkcióját a magyar hölgyek előadásában.

A Dávid Krisztina, Kezdi Fanni, Lukovszky Sarolta, Riemer Alexandra Barbara, Kertai Lili, Kiss Szofi, Rényi Luca és Schwarz Dóra Anett alkotta csapat 76,9077-es összpontszámot szerzett. A produkciót követően vastaps és üdvrivalgás fogadta pódiumra fellépő hölgyeket, akik a gyakorlat után széles mosollyal értékelték teljesítményüket.

„Nagyon jól sikerült a kűr, teljes mértékben bejött amit elterveztünk, az edzőink is meg voltak velünk elégedve.”
Schwarz Dóra Anett külön kiemelte, hogy ő jobban szeret csapatban versenyezni, hiszen minden feszültséget és örömöt együtt élnek meg, így egymást buzdítva igyekeznek a legjobbjukat nyújtani a medencében. A Városligetben az elmúlt három nap során most voltak a legtöbben, amit a lányok sem hagytak szó nélkül. „Rengeteg erőt adott a hazai közönség, mikor felléptünk a színpadra mellbevágott minket a teltház varázslatos hangulata”. Kiss Szofi – aki immáron már harmadjára szállt vízbe a világbajnokságon – először egyéniben a valaha volt legjobb magyar szereplést produkálta a maga 13. helyével, majd Schwarz Dórával párosban is jól szerepelt. A csapatversenyszámot követően úgy érezte összhangban voltak és teljes mértékben elégedettek a pontszámmal, jól szerepeltek. Az Európa-bajnokságon korábban a kilencedik helyet szerezte meg a csapat, de mivel nagyon fiatal válogatottról van szó, még jócskán van feljebb. Viszont a sportágat figyelembe véve kiindulási alapnak ez egy remek szereplés volt.

A csapatverseny technikai kűrjének selejtezőjét – ahogy eddig mind a négy szinkronúszó számot – az oroszok nyerték. A második helyen Kína végzett, a selejtező képzeletbeli dobogójának harmadik fokára pedig Japán állhatott fel, alig két tized pontszámmal megelőzve az ukránokat.

Július 16. vasárnap páros technikai döntő:

Az oroszok harmadik budapesti aranyát begyűjtő duó 95.0515 ponttal diadalmaskodott. A szólóban szombaton győztes Kolesznyicsenko összességében 14. vb-elsőségét szerezte, ezzel honfitársainak rangsorában utolérte a harmadik helyen Anasztaszija Davidovát. A rangsor élén Szvetlana Romasina áll 22 arannyal, második Natalija Iscsenko húsz sikerrel.

1.Szvetlana Kolesznyicsenko, Alekszandra Packevics (Oroszország) 95.0515 pont
2. Csiang Ting-ting, Csiang Ven-ven (Kína) 94.0775
3. Anna Volosina, Jelizaveta Jahno (Ukrajna) 92.6482

Július 15. szombat szóló technikai döntő: Orosz győztest avattak Szvetlana Kolesznyicsenko személyében a vizes világbajnokság szombati napján, a szinkronúszók első döntőjében a Városligetben.

Az egyéni technikai verseny 12 résztvevős fináléjában Kolesznyicsenko remekelt, és nagyon magabiztosan nyert 95.2036 ponttal spanyol és ukrán riválisa előtt. Ez volt a sportágban egyeduralkodónak számító Oroszország 50. világbajnoki érme, benne a 45. aranya 5 ezüst mellett. Kolesznyicsenko párosban és csapatban korábban 12-szer volt már vb-első, egyéniben azonban Budapesten érdemelte ki első világbajnoki aranyérmét.

Szóló technikai döntő:

1.Szvetlana Kolesznyicsenko (Oroszország) 95.2036 pont
2. Ona Carbonell (Spanyolország) 93.6534
3. Anna Volosina (Ukrajna) 91.9992,

Július 14. Péntek - Mai napon elkezdődött a vizes világbajnokság, melyben rögtön két versenyszámban is érdekelt volt a magyar szinkronúszó válogatott.

Délelőtt 11:00 órától az egyéni rövidprogram vette kezdetét, ahol Kiss Szofi 28. indulóként fantasztikusan szerepelt! Csodálatos kűrt futott Oláh Ibolya népszerű dalával, a Magyarországgal, amire 78.7579 pontszámot kapott. Ez az eddigi legjobb magyar eredmény világversenyen szóló kategóriában. 13. helyezést ért el, éppen csak lemaradva a döntőbe jutástól. Szombaton ismét láthatjuk Szofit, hiszen ő lesz a döntő előúszója, így megint megmutathatja tehetségét a lelkes nézőközönség előtt.

A délelőtti versenyt 16:00 órától a páros rövidprogram követte, ahol fergeteges ováció közben szerepelt Kiss Szofi és Schwarz Anett. 77.858 pontszámot kaptak kűrjükre, melynek magyar zenéje fantasztikus dinamikát és energiákat adott. A lányok kűr ruhája csodálatos magyar motívumokkal volt díszítve, így a szereplésük, és a megjelenésük is tökéletes harmóniát alkotott.

Weboldalunkat folyamatosan frissítjük a szinkronúszó versenyszámokat érintő hírekkel, eseményekkel.